Matthew

Dá se vůbec nějak zabránit takovému hyenismu ??? :(

http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/svet/2951­85-zlodej-si-nevsiml-ze-v-kradenem-voze-spi-kojenec-dite-pak-uskrtil.html

Nejenom že mnou otřásl tenhle případ, ještě jsem se málem „pozvracel“ když jsem přečetl, že se na tom chtěla obohatit v reklamě firma na auta BUICK. Jak je tohle vůbec možné ??? Na místo pomoci hledání auta přes to gps, si radši udělají reklamu.

Hnus velebnosti.

Nejlepší odpověď
Pájo

„Na místo pomoci hledání auta přes to gps, si radši udělají reklamu“.

…jenže oni se snažili udělat reklamu na naprosto jiný vůz, než byl ten kradený…

Tzn. nabízeli vůz Buick vybavený systémem GPS, „umožňujícím uzamčení ukradeného vozidla kdykoliv a kdekoliv“.

Chce to jen pozorněji číst.

Doplňuji:
A jinak.. reklama může zafungovat i takováto, tzn. i negativní a neetická… vlastně stačí, že se o tom teď bude mluvit mezi lidmi.
V tuto chvíli může podobná forma reklamy zákazníky (pod tíhou okolností) spíše krátkodobě odrazovat, ale z dlouhodobého hlediska to může firmě i pomoci, protože její název zůstane lidem v podvědomí… a to hlavně v době, kdy už si nevzpomenou, v jaké souvislosti se o firmě dozvěděli. Příjde jim prostě jen známá.
Je to tak.

Další odpovědi
zjentek

Na člověka hyenu se vztahují zákony jako na člověka, chce to tak člověk, lidské zákony nijak výrazně neřeší hodnotu člověka jako takového, takže takovým věcem dopředu zabránit nepůjde, bohužel

anonym

Máš pravdu, že je to odsouzeníhodný hyenismus. Na druhé straně by se člověk pozvracel v takovém případě i proto, že jsme zrušili trest smrti.
Vycházím-li z příspěvku Páji, tak ještě připojím jeden názor – Policie v žádném státě nemá zájem, aby se jí do vyšetřování nebo pátrání pletli civilisté.
V tomto případě je hrozné, že smrt malého dítěte někdo použije jako součást reklamní kampaně. Jenže už i my žijeme v tržní společnosti, a ta se podobných zvrhlostí za účelem zvýšení obratu dopouští. Nějak se nám z těch „kšeftíků“ vytrácí lidství.

odpomass

V každé zemi se mohou takovéto zvrhlé lidské výjimky objevit. Ovšem v komunistickém režimu a (jak dobře víme i od nás) ostatně v každém totalitním režimu jsou možná i horší zvěrstva na globálnější úrovni, takže tohle je jen střípek z čínských trestních prohřešků…