Dá se všeobecně říci, že blondýny jsou „hloupější“?

Vždycky jsem si myslel, že je to prostě jen takové neověřené přirovnání, ale postupem času se tato skutečnost pomalu potvrzuje. Možná je to i tím, že se celkově logické uvažování stává složitým 🙂

pro ivzez. kdybych byl chytrý, tak se neptám.

Nejlepší odpověď
gecco

Myslím že je to hloupost, která povstala ze skutečnosti, že ty hloupější baby (ty, jimž záleží více na vzhledu hlavy, než na jejím obsahu) se často (aspoň podle mým zkušeností) do blonďata odbarvují…
😉

Další odpovědi
Drap

Je to nesmysl. Stejné, jako bys tvrdil, že lidé, co mají ploché nohy, jsou chytřejší.

ivzez

Všeobecně se dá říct, že takovéto a podobné otázky pokládají
„hloupější“ lidé (bez ohledu na pohlaví či barvu vlasů).
_______

Omlouvám se, ale ta otázka přímo navádí…

ReHu

..... celkově logické uvažování stává složitým 🙂 > myslíš pro blondýny?
Potvrzuješ si to sám. Vědomě.
Je to blbost.

Šidlo

tuším v Británií robili prieskum, a muži tam hovorili, že blondýny sú hlúpe, ale len tie odfarbené.....a ak je žena odfarbená tak zle, že si aj muž všimne, že je to umelé, tak je asi jasné, z akej vrstvy pochádza…asi nie z tej, kde je vzdelanie cool…takže gecco skóruje

videli ste už naozaj múdru ženu (aj muža) s ,,vožívíme" na hlave?

a inak, to je známy psychologický jav, že veľmi pekní ľudia dostávajú veci bez námahy, často sú protežovaní a preto sa nesnažia vzdelať sa či vôbec na sebe pracovať (okrem údržby vzhľadu)…platí aj naopak, múdri sú často neupravení, lebo odmeny a prípadné výhody dostávajú za rozmýšľanie , nie za vzhľad
.......toto pomaly ustupuje, ale len veľmi pomaly

Danina65

Nejsou, ale rády tohoto obecně oblíbeného omylu využívají a některé z nás i zneužívají 🙂

zjentek

všeobecně ne ..třeba cikánky jsou o chlup hloupější

Admin2

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=blond%C3%BDny

Zkuste při zakládání otázek použít archiv a našeptávač.
Pravidelně opakující se otázka.

Děkuji.