no107064

Dá se voda v oleji uznat jako skrytá vada u automobilu?

Zdravím, dá se uznat jako skrytou vadu a vrátit peníze za auto, nebo dát peníze na opravu u auta u kterého se zjistila voda v oleji (fouklé těsnění otázka, jestli se to na motoru poznamenalo) nový majitel má s autem najeto od koupi sotva 300km

Nejlepší odpověď
Drap

U nového dá. U staršího mohlo těsnění vypovědět službu během těch 300 km.

Další odpovědi
tforro

Otázkou je, kolik to auto má nakvrdláno. Pokud je to nějaký starý pekáč, tak uhrání čehokoliv na něčí zodpovědnost je složité, takřka vyloučené. Dalo se to vzhledem ke stáří vozu a počtu ujetých km očekávat. Takový pravděpodobně bude závěr, pokud se kupující bude chtít soudit. Stačí zavolat prvnímu soudnímu znalci obor automobilový průmysl.