Dá se voda v oázach ihned pít či je k přímemu pití nevhodná a má se prvně převařit kvůli bakteriálnímu znečištění?

Jestli jsou tyto prameny vždy čisté či jsou díky častějším návštěvám lidí znečištěné?
Pijí z nich i velbloudi? A ti přenáší do vody bakterie?

Odpovědi
Drap

U každého pramene je to jiné. U většiny pramenů a studní jsou pro velbloudy napajedla.

Kepler

Tam, kde je voda povrchová, je určitě více či méně kontaminovaná a pít ji znamená určité riziko. Podzemní voda ze studní bývá ta nejlepší, co je k mání.