MiaMstyy

Dá se vážně věřit lince důvěry?

Jsem poloviční sirotek a moje máma je cvok. Už dlouho době přemýšlím,že vážně odejdu z baráku. Bydlíme ve velkém městě, kde je hodně škol, takže na intro by mě po device i tak nevzali. Jsem si jistá, že bych se tam měla dobře a možná líp, jestli bych byla s normálním spolubydlícím.
S matkou už to vážně doma nezvládám a to jsem se snazila. Nemůžu se soustředit na učení a nic, tudíž jsem přemýšlela, že řeknu svůj příběh na lince důvěry. Říkala jsem si, že mi snad poradí… Jen se zase bojím, aby neposílali socialku atd. Ne že bych vyloženě nechtěla do decaku, jen nevím jak to tam chodí,takže mám strach to zkusit. V poslední době o tom dost silně uvažují…

Ivzez: Tady nejde o obavy o mě, o to, jak se učím (protože já se učím dobře). Tady jde úplně o něco jiného. A ani nejsem blbá, abych jen tak zašla tak daleko. Všechno má svůj důvod. A věř mi, ta maminka myslí jenom na sebe a je jí spousta zbytečných a hloupých věci prednejsich než třeba já. A to ještě nemluvím o tom, když se opije… :))

Odpovědi
Alesh

Zavolej, uvidíš… nebo spíš uslyšíš. Nemyslím si, že by z tebe hned tahali konkrétní jména a adresy a i kdyby, nikdo tě po telefonu nemůže donutit to sdělovat, čili to máš téměř zcela anonymní a bez rizika. Já bych to na tvém místě asi zkusil, za to nic nedáš.

zjentek

No zkus to, určitě tam vůči tobě budou mít taky nějaký povinnosti, nemohou existovat jen tak z plezíru.

Ad ivzezu: Stejně tak, jako se můžete podívat na Machu Pic*chu, můžete spatřit i matku pit*ku, na tom není vůbec nic neobvyklého.
Nezvyklé , až neuvěřitelné je to pouze pro ty, kteří to „štěstí“ v životě neměli.

ivzez

Proč je tvoje maminka cvok?
Protože se o tebe stará a protože na tebe má nějaké požadavky a nároky (učení, pomoc v domácnosti)? Nebo´s jí bez patřičného vzdělání určila diagnózu?

Nároky rodičů na děti obvykle vycházejí z toho, že jim na dětech záleží
a chtějí z nich vychovat slušné a vzdělané lidi. Stává se i to, že někteří rodiče
mají přehnané nároky, ale to z tvého dotazu (zatím) nevyplývá.

Linkám důvěry můžeš věřit. Můžeš s nimi komunikovat anonymně,
takže se o tvém problému nemusí dozvědět nikdo jiný.

Pokud ale jde o vážný problém, který nebudeš moci vyřešit sama, budeš se muset obrátit někam, kde ti budou moci pomoci (linky důvěry tě spíše nasměrují, kam se obrátit).

Útěk z domova (a tím by byl i útěk na internát) situaci
nevyřeší, útěkem bys řešení jenom oddálila.

A tvoje maminka je povinna tě živit, dokud se nebudeš moci živit sama, ale
není povinna hradit ubytování a stravování na internátu (náklady jsou vyšší, než
když budeš doma, a jako samoživitelka se má i bez internátu co ohánět).

V rodinách, kde jsou na výchovu oba rodiče, bývá situace trochu jiná, protože odpovědnost mají oba rodiče. Tvoje maminka má situaci těžší, pravděpodobně si uvědomuje svou odpovědnost za tebe, ví, že se klidně den ze dne může všechno změnit a její obavy o tebe mohou být o to větší.

Zkus se nad situací ještě jednou zamyslet. Vím, že to nemáš snadné,
ale věř mi, že ta situace není snadná ani pro tvou maminku.