Questman

Dá se v mechaboxu, na ozub.kola, použít kosmetická vazelína?

Odpovědi
HugoCharles

Ne. Hrudkuje a má špatné mechanické mazací vlastnosti.

ladaadal

Jak píše Hugo – ne. V zásadě ano, ale odejdou ti ty kola. Každé ozub.kolo je konstruováno a vyrobeno na určitý druh mazání (olej, vazelína), je podle toho broušené a tepelně zpracované, takže v případě, že použiješ k mazání cokoli jiného, může se začít hřát (a to až do popuštění tepelného zpracování, na to stačí 180°C), odírat se, rychleji opotřebovávat. Jednoduše řečeno, pokud to chceš za chvíli vyhodit, tak ano, pokud jde o něco, co si chceš zachovat, použij mazání, které doporučil výrobce.