bolak

Dá se v excelu nějak jednoduše udělat, aby se každé číslo v celém sešitě přepsalo na číslo 15?

Odpovědi
Alesh

jasně, že to jde VBA skriptem, který projde všechny listy a v každém z nich všechny buňky, kde jsou nějaké hodnoty. Ty hodnoty posoudí podle typu proměnné a když bude typu „číslo“, tak ji přepíše na požadovanou hodnotu.

bolak

Alesh: A jiná možnost není, třeba přes CTRL+H nebo jak je ta zkratka, prostě „Nahradit“ jako se nahrazuje jeden znak jiným, tak nastavit tam nějak že ten znak je jakékoliv číslo?

Alesh

Řekl bych že ne. Vím akorát, že jde použít * jako zástupný znak pro řetězec, ale to ti nepomůže. Pak by možná šlo něco vykouzlit přes „vložení jinak“, ale to mě teda taky fakt nenapadá jak. Pak by šlo asi udělat ke každému listu kopii a do buňky dát vzorec na testování typu proměnné =JE.ČISLO(). Podle mě ideální řešení je ten skript. Není složitej, ti ho napíču, jestli chceš. Je to asi na 5 řádků. 😉