zvonisek

Dá se v dnešní době žít bez maturity obstojný život?

Připadám si neskutečně blbá, protože mít u maturity samé 1 a dvojky, 1 trojku, potom neudělám DT. Třídní učitel říkal, že kdybych maturovala v době jako on (nebyl ještě DT) , tak bych to zvládla na 1 a 2. Také mne trápí moc to, že jsem jedinná, kdo ji nemá a to mi celé 4 roky říkali, že jsem jedinná, kdo má maturitu v kapse. Ostatní měli samé 4, 3, to jen tak tak, že nepropadli, skoro každý rok dělali v létě opravky. Já mela samé 1, 2, maximálně 3 a nemam to. Je mi ze sebe zle, raději bych se neviděla, jsem sebou tak znechucená.

Dá se sehnat bez maturity zaměstnání v novinách nebo v tv, či v jiné kreativní činnosti?

Nejlepší odpověď
Drap

Otázkou je co si představuješ pod pojmem obstojný život. Každý pod tím vidíme něco jiného. Zaměstnání se dá za určitých podmínek sehnat v podstatě všude. V televizi, v novinách. Jedinou podmínkou je, aby potřebovali někoho bez vzdělání. Šance máš ale velké, u těchto lidí bývá dost velká fluktuace.A třeba uklizečky potřebují téměř všude a tato činnost bývá i dost kreativní. Jinak se uklízí když je sucho, jinak když prší.

Další odpovědi
Rokio

Je mi to moc líto, zvonisek. Maturita je potřeba, nebo alespoň výuční list. Nejdůležitější je ale zdraví, a to nemáš špatné.

Můžeš třeba podnikat (živnost volná), nebo řídit taxi. Je to pořád lepší než být dělník u pâsu.

Kazatel

Když budeš něco umět, po čem je poptávka, pak už jsou právní náležitosti otázkou formalit. Podívej se na lháře Raye Korantenga, jak našel práci v TV i bez maturity.

Klaproth

Ano, dá. Znám spoustu lidí, kteří i bez maturity vedou obstojný život. Znám i člověka, který má VŠ a nevede obstojný život.