kurec

Dá se v dnešní době vydělat obchodním heslem :kup levně, prodej dráž?

Popřípadě na jaké věci to lze použít?

Nejlepší odpověď
Drap

To neni žádné obchodní heslo. Je to běžná praxe všech obchodníků, jinak by se neuživili.

Další odpovědi
annas

Není to tak doccela jednoduché. kupovat a prodávat. Je pravda,. že obchodník se musí uživit, platit náklady atd. ,Alke řekla bych,. že vždy platí – ldobrého pomalu.

Ale než někdo začne prodávat,. měl by si uvědomit, co chce prodávat,., jinak neuspěje. Je třeba udělat průzkum trhu, o co mají lidé dlouhodobý zájem, případně zboží je nedostatkové. . Zamyslet se, rovněž, kolik chcete asi vydělat. Domluvit se s dodavatelem atd.

Není to ale takl jedoduché. Kdyby to taklvšichni dělali, co by byla minimálníoa co maximální cena?

Myslím si, že výhodné jsou služby, pokud je někdo šikovný umí řemeslné práce. Prodávát svou práci.

Mc Merkurion

… a jak jinak asi funguje obchod od dob kupců ??? že by nakoupily draho a levně prodali, tak to jsem ještě neslyšel …

ivzez

Samozřejmě, že se podle tohoto hesla (nikoliv heslem) dá vydělat.
V obchodě to platí od počátků obchodování.

anonym

tak u výrobců je to „kup levně, pak přidej vlastní přidanou hodnotu a díky tomu prodej dráž“ tam je to pochopitelné bohužel u češi jsou takový národ vexláků a překupníčků kteří málo kdy nějakou přidanou hodnotu produktu dodají a spíš se drží opravdu jen toho zjednodušeného „kup levně a to samé pak prodej draho moulovi, který si neumí vyhledat výhodnější zdroj“ 🙂

Klaproth

To je základní princip obchodu. Bez něj by to nefungovalo.

led

Treba si uvedomiť, že obchodník si musí predajnú cenu určiť podľa základného kľúča
predajná cena tovaru = nadobúdacia cena tovaru + povinné odvody + mzdy + povinná rezerva na rozvoj firmy + rezerva na nákup tovaru + zisk firmy
Kedže žiadny obchodník nie je nijaký Dedo Mráz kombinovaný so Santa Clausom na dobročinnosť môže použiť len peniaze z položky „zisk firmy“, prípadne zo svojej položky „osobný zisk“

marci1

Třeba u nákupu akcií je to dosti složité. Koupíme akcie a pokud klesají, tak máme pocit, že je musíme co nejrychleji prodat. Většinou cena akcií stoupne a my pak pláčem nad „výdělkem“. 🙂

Kryšpín

Šikulové a slibotechny ano, moulové nikoliv. Velmi se vydělává na čínském zboží, velkých slevách, argentinském masu a.p.