bolak

Dá se v dnešní době ještě poslat telegram?

Třeba když chci poslat zprávu lidem na vesnici, který nemaj internet, mobil ani záchod, tak že bych brnknul na poštu poslal vzkaz, oni by vyslali pošťáka na kole kterej by jim ho vyřídil..STOP

Jde to?

Nejlepší odpověď
quentos

Nejde, jelikož 31.3.2010 byl poslán historicky poslední telegram a od té doby ČP tuto službu ukončila.

Byla to tehdy docela humbuk – Bolakoj to uniklo?

Zdroj: http://tn.nova­.cz/zpravy/do­maci/konec-telegramu-posledni-muzete-poslat-ve-stredu.html

Další odpovědi
anonym

Určitě ne!

anonym

už ani fax nelze odeslat z pošty

Sůwa

Sice od věci, ale nezapomenutelné – místo textu „zasilame vam 5 ks stanku“ (rozuměj stánků ) přišlo „zasilame vam 5 ks tanku“. Psal se rok 1969 a kádrováci z toho udělali malér 🙂. Dlouho jsem ten telegram měla schovaný, pak mi ho někdo šlohnul…

M.

Pochybuji.

Conchus

Zkus se zeptat na poště a dej mi vědět

bolak

a jinak, ČP byla jediná u koho šel telegram poslat? jiný možnost nebyla?

bolak

quentos: to asi jo, noviny nečtu a zprávy nesleduju, takže když se nikdo okolo nezmíní, tak se to prostě nedovim :) ..a rok 2010 mám celej takovej v mlze :))