pn65

Dá se v ČR z insolvence uživit z 9000 kč?

Jak náš současný ministr spravedlnosti zařídil insolvenční zákon že dlužníkovi v osobním bankrotu zbyde na živobití asi 9000 kč, chtěl bych se zeptat, jestli už někdo v bankrotu je a jestli to stačí na jednu osobu i s bytem.

Protože podle mě se kvůli tomuto zákonu osobní bankrot vůbec neviplatí a myslím si že tady bude jenom přibývat další bazdomovci.

Nejlepší odpověď
Hlada

Řešení insolvence oddlužením je v podstatě legální okradení věřitele.
Dostat se do insolvence není totéž, jako dostat chřipku. Fandím každému omezení tohoto nespravedlivého zákona. Pro podvodníky a finančně negramotné nemá žádný výchovný význam. Nesplácení dluhů by mělo být trestným činem a dlužníci by měli pracovat v kriminále za skromných podmínek tak dlouho, dokud by všechno nesplatili. Tím by nevznikali bezdomovci ani dohady o tom, že je 9 000 na měsíc málo.

Další odpovědi
briketka10

Mě stačí na živobytí 9.500, – Kč a vyžiju i s placením
bytu 5.696,– Kč + internet 350, – Kč + satelit 179, – Kč .
Jídlo pro sebe a pro svého kocoura. Baští víc než já.

Někdy by mohlo být těch peněz víc, ale je potřeba si
je rozvrhnout tak, aby měl člověk na každý den nějaké.

Podle mého názoru, když máte osobní bankrot to asi moc
nedokážete.

Nikdy bych si neuměla představit, že klesnu, tak nízko,
abych někomu dlužila a byla bez domova.

Kepler

K tomu není třeba osobní bankrot. Svého času jsem nějakou dobu pobyl na sociálce, protože jako 50+ jsem neměl šanci získat práci. Žil jsem z 7500,–/měs.
Jde to, i s bydlením. Samozřejmě žádný luxus a ne ve velkých městech.

ivzez

Řada důchodců musí vystačit s menším příjmem.
Takže ano, s 9 tisíci se lze uživit docela dobře.

Klaproth

Celé je to nesmysl. Dříve existovalo vězení pro dlužníky, to by bylo řešení. Insolvenční zákon nás finančních negramotů nezbaví.