Questman

Dá se v ČR koupit balistická dýka?

Měli to myslím vojáci IRA a možná i další armády.
Je to dýka, která má v rukojeti pružinu, která po stisknutí tlačítka vymrští ostří do dálky několika metrů.
Dá se taková koupit někde v ČR a potřebuje na ni člověk nějaké povolení, nebo průkaz?

Doplňuji:
O účelnosti si rozhodnu sám ;)
Kde přesně se dá koupit?

Nejlepší odpověď
anonym

  1. IRA nejsou vojáci, ale civilové
  2. Je to ruská zbraň
  3. Dá se kouput.
  4. Je pro netrénovanýho člověka k ničemu

Doplňuji:
Koupit se dá na Aukru. Nebo ode mne. Já mám ten od Pudy, ten je lepší. Ale já bych nešel pod 10. Je to sběratelskej kousek.
Hele… po roce cvičení jsem s tím na 5 metrů dokázal zasáhnout 7× z deseti pokusů nepohyblivý terč o průměru 10 cm, z měkkého dřeva a šel do hloubky tak 6–8mm, pokud jsem tomu nepomohl švihem. Což je proti vrhacímu noži v podstatě k ničemu. Temi to dokážu 10× z deseti a jde 2,5× hlouběji. Je to blbost. Ani na machrování se to nehodí. Kup si gumovou kachničku.

Další odpovědi
brillant

Jestli je potřeba nějaké povolení nevím, ale občas se objeví na aukru.
https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=ba­listick%C3%BD+n%C5­%AF%C5%BE&sou­rceid=opera&i­e=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest