Jako Vůbec

Dá se v AdBlocku nebo uBlock Origin zablokovat konkrétní web adresa?

Odpovědi
anonym

Obávám se, že v AdBlocku je možné blokovat jen provázané prvky stránky, ale stránka samotná vždy načtena bude. Tedy pokud do adblocku zadáte své vlastní filtrační kritérium „odpovedi.cz*“ které by mělo blokovat veškerý obsah domény, pak stránka html načtena bude, ale neuvidíte na ní žádné obrázky, žádný vizuální styl, zkrátka nic co daná stránka požadovala načíst dodatečně.

Pokud chcete blokovat opravdu celou doménu, pak použijte soubor hosts v operačním systému a definujte v něm nucené přesměrování domény odpovedi.cz na takovou ip adresu, na které určitě takový obsah není, třeba na svůj vlastní počítač 127.0.0.1. Soubor hosts najdete v operačním systému Linux (Ubuntu, Fedora, …) nebo na MacOS X ve složce „/etc/hosts“, zatímco ve Windows je víc schovaný a najdete ho hlouběji až ve složce „%SystemRoot%\Sys­tem32\drivers\et­c\hosts“ … stačí do něj přidat řádek „127.0.0.1 od­povedi.cz“ a celý obsah domény bude od té chvíle na daném počítači prakticky nedostupný.

Brblal

Já nevím, ale kdybych nějakou vadnou stránku objevil, kliknu v prohlížeči: Mozilla Firefox nahoře na:
Nápověda / Nahlásit klamavou stránku

a vidělo by se…

aliendrone

Jasně. Může to záležet na dalších věcech, mně stačí např. vložit do filtru tato 2 pravidla:

www.odpovedi.cz##DIV[id=„master“]
www.odpovedi.cz##DIV[id=„foot“]

a z celé stránky „odpovedi.cz“ se mi zobrazí jen šedivý background (plocha) a jinak nic! ;) :D :D

A protože místní script upravil skutečnou podobu pravida (a změnil ho částečně na link), vkládám inkriminovanou část ještě jednou, snad se to zobrazí OK.

…povedi.cz##DIV[id…

BTW – NENÍ to dobrý nápad blokovat CELOU doménu AdBlockem. Na to použij své bezpečnostní programy (obvykle se to nazývá „rodičovská kontrola“ apod.).