tony2412

Dá se u O2 připojit notebook k internetu přes kabel?

O2 internet je přes telefonní linku a modem má jen LAN nebo jak se to jmenuje a to notebook nemá, to jde jedině přes wifi? Nerozumím tomu tak se ptám..... Notebook má jen USB a HDMI si myslím.

Nejlepší odpověď
Edison

Lze zakoupit LAN pro USB. Já mám osobně dva. Doporučuji věnovat normám kvůli rychlostem. Ten modem od O2 nemá WiFi? NTB bych jinak nepřipojoval. Jen pokud potřebuji přenášet opravdu velké objemy dat, ale to se zase týká domácí sítě, a to u vás asi nehrozí. Pokud O2 modem nemá WiFi (o čemž pochybuji), lze za něj na LAN připojit nějaký ten WiFi router.

Další odpovědi
aliendrone

Připojení „přes kabel“ se dnes téměř výlučně provádí právě pomocí konektoru RJ-45, bývá označen na notebooku jako LAN. (záměrně vynechávám v domácí praxi téměř nepoužívané optické či jiné druhy pevného připojení)

Takže pokud nemá noťas tento konektor, budeš muset použít nějaký rozšiřující adaptér či kartu (je- li možno).

Velice bych se divil, kdybys měl od O2 ještě modem BEZ wifi. Pošli název modemu a notebooku, to tě mohlo napadnout hned, takhle je „vaříme z ničeho“.

mzm

Opravdu notebook nemá konektor na LAN? Takových moc není, ne? A O2 modem bych tipnul, že tyl LAN mít bude.