hanny 2

Dá se u nás pěstovat avokádo?A za jakých podmínek?

Nejlepší odpověď
annas

Pecku jsem zasadila, trvalo dlouho, než se objevila rostlina. Měla jsem ji asi 2 roky, pěkný keřík, ale pak uhynula, nevím proč – možná jsem ji přelila.

Další odpovědi
dědapetr

Pecku sázíme co nejdříve, protože klíčivost si dlouho neudrží.

Jako substrát použijeme dobrou zahradní zem s rašelinou a pískem. Semeno by mělo směřovat špičkou nahoru a vršek by měl ze substrátu vyčnívat. Pokud jsou oba konce kulaté, položíme ji jen na povrch substrátu a zasadíme teprve po vyklíčení.
Půda musí být stále vlhká, nikoli však mokrá. Po cca 4 týdnech vyrazí ze země hnědý šlahoun, ze kterého teprve vyraší lísty. Rostlinka roste rychle a může mít i více kmínků. Později růst zpomalí. Po půl roce doroste 50 cm a vyžene první větve.

Optimální teploty kolem + 25 stupňů a rosení, jihovýchodní orientace, ne úpal. V zimě vyhovuje teplota kolem dvanácti stupňů, omezená zálivka. Sucho může způsobit opadávání listů. V létě zaléváme vydatněji a v horku navíc rosíme. Nemá rádo přesazovaní, proto raději větší květináč a delší pauzy mezi přesazováním.

Plodů se můžeme dočkat po šesti letech.
http://exoticke-ovoce.coajak.cz/ho­me/avokado/pes­tovani-avokada.htm

Drap

Vím že se dá pěstovat, pěstuje se třeba ve sklenících, ale existují i odolnější druhy, který mají i trochu jiný tvar a dobře snáší naše podmínky. Velká zahradnictví vám poradí, nebo najdete nabídku na sazenice v jejich katalozích.