Avatar uživatele
hanny 2

Dá se u nás pěstovat avokádo?A za jakých podmínek?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Berušinka, dědapetr, anonym, Pecudka před 4674 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Pecku jsem zasadila, trvalo dlouho, než se objevila rostlina. Měla jsem ji asi 2 roky, pěkný keřík, ale pak uhynula, nevím proč – možná jsem ji přelila.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dědapetr

Pecku sázíme co nejdříve, protože klíčivost si dlouho neudrží.

Jako substrát použijeme dobrou zahradní zem s rašelinou a pískem. Semeno by mělo směřovat špičkou nahoru a vršek by měl ze substrátu vyčnívat. Pokud jsou oba konce kulaté, položíme ji jen na povrch substrátu a zasadíme teprve po vyklíčení.
Půda musí být stále vlhká, nikoli však mokrá. Po cca 4 týdnech vyrazí ze země hnědý šlahoun, ze kterého teprve vyraší lísty. Rostlinka roste rychle a může mít i více kmínků. Později růst zpomalí. Po půl roce doroste 50 cm a vyžene první větve.

Optimální teploty kolem + 25 stupňů a rosení, jihovýchodní orientace, ne úpal. V zimě vyhovuje teplota kolem dvanácti stupňů, omezená zálivka. Sucho může způsobit opadávání listů. V létě zaléváme vydatněji a v horku navíc rosíme. Nemá rádo přesazovaní, proto raději větší květináč a delší pauzy mezi přesazováním.

Plodů se můžeme dočkat po šesti letech.
http://exoticke-ovoce.coajak.cz/ho­me/avokado/pes­tovani-avokada.htm

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Vím že se dá pěstovat, pěstuje se třeba ve sklenících, ale existují i odolnější druhy, který mají i trochu jiný tvar a dobře snáší naše podmínky. Velká zahradnictví vám poradí, nebo najdete nabídku na sazenice v jejich katalozích.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada