Honzucha

Dá se u nás někde sjednat pojistka proti radioaktivní kontaminaci?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Většina pojišťoven má právě toto riziko v obecných výlukách, tedy, že se dané riziko nepojišťuje.
Bez ohledu na spolupůsobící příčiny se pojištění nevztahuje na náhodilou skutečnost způsobenou následkemjaderné reakce, jaderného záření či kontaminace radioaktivním azbestem, formaldehydem apod.

Dále pak válečných událostí, vzpoury apod.

Je sice pravda, že toto riziko by mělo nedozírné následky, ale zase z pohledu například opakujících se záplav apod. je toto riziko menší než ty záplavy. Divím se tedy, že pojišťovna nechce sjednat.