bolak

Dá se u nás nějak založit onlajn sbírka, pro nějakýho člověka?

Já chci aby ta bába házela oštěpy v Perthu, hledám nějakou stránku kde by se napsalo na co to je, jakej je cíl a vytvořilo by se tam nějaký konto na který by lidi smskama nebo z karty posílali peníze, nebo jak to vlastně funguje. Kde najdu takovou stránku?

Odpovědi
Drap

Můžeš to dát na kteroukoli stránku, pokud získáš povolení pro pořádání sbírky.

Pepa25

Sbírka musí splňovat požadavky zákona o veřejných sbírkách, což není zrovna jednoduché. Lepší by bylo přesvědčit nějakou zavedenou neziskovou organizace, aby se toho záměru ujala …

bolak

Drap: Já myslím jestli nejsou nějaký specializovaný stránky přímo na tyhle sbírky, kde by to bylo všechno už předžvýkaný, a člověk by si tam jen dopsal ÚČEL, CÍLOVOU ČÁSTKU a přidal nějakej doprovodnej text s fotografií.

Přece to nemůže bejt tak složitý aby člověk na takovou věc musel získávat nějaký povolení, kolikrát ve zprávách říkali že pár minut po odvysílání reportáže někdo vytvořil sbírku a během jednoho dne na ni bylo XY tisíc, tak jak to tedy dělají oni?