mosoj

Dá se to zastavit ?

Cituji z knihy " Neviditelné fronty":
Rostlinný život musí vždy vysoce převládat, protože živočichové se buď přímo živí rostlinami, nebo žerou býložravce resp.jiné masožravce, ti ovšem zase žerou býložravce. A´t je tento potravní řetězec sebedelší, na začátku a na konci potravního řetězce najdeme vždy rostliny.
Když některého zvířecího druhu přibude ( rozumněj i člověka), musí jiného ubýt. Dokonalá rovnováha. To by do ní ovšem nesměl vstoupit člověk !!
Zde je hlavní příčina vymírání druhů. Pokud by se nic nestalo, jednou a není to v řádu tisíc let ale 100–300 let by nebyl na Zemi žádný jiný živočich než člověk.

V letech 1500 – 1800 vymřel jeden druh každých deset let. V letech 1850 – 1950 se vymírání druhů zvýšilo na jeden druh ročně. V devadestách letech 20. století už bylo vyhubeno denně 10 druhů. A na začátku 21. století vymírá jeden druh každou hodinu !!!!!
To je horší vymírání než v době před 65 miliony let kdy meteorit vyhubil dinosaury !!!

Nejlepší odpověď
Andělé

Tak tj.velmi ostrašující…máte ale pravdu,vždyť čím více lidí,tím více se zabíjí zvířata pro maso apod.Sníme obrovské množství zvířat a tím narušujeme přirozenou rovnováhu naší Země.
No pane jo,to to brzy špatně dopadne..:(

Další odpovědi
fcoop

Hlavní příčinou současného mizení druhů je ubývání a změna vhodných stanovišť. Člověk v různých oblastech světa vtiskl pevninám i přímořským oblastem zcela nepřirozený ráz a narušených oblastí stále přibývá......­....... atd..........­....(Net)

To je zcela jistě pravda – nebo realita – ale málokdy si „jeden“ uvědomí skutečnost,že Homo sapiens je také součástí přírody,tedy evoluce, a tím pádem je vše,co děje,nebo neděje, logickým a přirozeným vývojem.Vývoj přece nemusí nutně znamenat něco pozitivního. Vše je utvářeno příčinami a následky.

Takže to slavné: „Vše směřuje neochvějně k cíli“ – to se týká i nás – tzv. „Vládců planety“.

No – jak říkává po pátém pivu – „Jaký si to uděláš,takový to máš“.

badisko

uspokojive nebo mene uspokojive,… otazky na tuto odpoved najdes ve sve knize …btw co to vubec ctes?