tomáš007

Dá se to tak říct, že tohle jsou vlastnosti hořčíku?

Hořčík je vysoce hořlavý lehký kov. Je těžší než voda. Vede elektrický proud. Není tolik reaktivní jako další kovy alkalických zemin. Hořčík se velmi dobře rozpouští ve všech běžných kyselinách.
Doplňuji:
Dodali byste něco?

Nejlepší odpověď
www

Ano:
Víš vůbec co to znamená? Ale mohlo by to stačit, pokud bys věděl o čem je řeč..rozpouštění v kyselinách mně až tak nesedí 😁

Další odpovědi
mosoj

Elektrický proud vede špatně.

Číst, číst vás ve škole naučili ?

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ho%C5%99%­C4%8D%C3%ADk

hanulka11

je to OK
snad bych si ještě koupila mascarpone:D:D:D

Skeptik

Má 1 kg hořčíku vyšší hmotnost než 2 kg vody? Ne. Můžeš říci, že má hořčík vyšší hmotnost na jednotku objemu, ale rozhodně ne samo o sobě.