Dá se to říct i o lidech, že pes (člověk), který štěká, nekouše?

Nejlepší odpověď
annas

Staré lidové rčení, prý mělo sloužit k tomu, aby se děti přestaly bát psů. Myslím si, že někdy pes štěkotem vyjadřuje strach, proto kousne.

Občas to platí u člověka, ale ne vždy.

O člověku, který křičí a nadává, se říká, že štěká jako pes, ale občas kousne. Jde o určitý typ agresivity. Záleží na tom ,zda jde o agresivitu slovní – tedy jen štěkání, nebo fyzickou = kousání.
Ale obojí ubližuje.

Často nejvíce „štěkají“, tedy urážejí či napadají jiné ti jedinci, kteří si hrají na velké šéfy, považují se za „mistry světa“, dokonalé jedince atd. . Chybí jim empatie … . Vznikající zlo plodí další zlo … takže často následuje i fyzická agrese = kousnutí. To se zvyšuje vlivem alkoholu, drog, vede k vandalismu, týrání atd. , .. Vše vypovídá jen a jen o těch lidech, oni si vytvářejí svůj obraz..

„Okolnosti člověka neutvářejí, pouze odhalují, jaký je“ (PhDr. Richard Carlson).

Další odpovědi
gecco

Dost často ano…
Ovšem asi nejčastější případ je – štěká, až se zalyká – a pak uteče…
😉
Osobně mám raději lidi i psy, kteří neštěkají – většina situací nestojí ani ´za psí štěk´ – a v tom zlomku nebezpečných je lepší rovnou kousnout…
😉

quentos

Ano, dokonce si myslím, že toto přísloví vzniklo právě a hlavně jako metafora lidského chování.

Drap

Převážně neplatí. U psa se dá jeho reakci a chování podle mnoha znaků poměrně snadno odhadnout. U člověka to nelze.

Minas

Mně to říkalo pár lidi, kvůli tomu, že mám svoje názory, nikoliv jejich přihlouplé

isteron

Pes najprv šteká, potom vrčí , výhražne a potom zakúsne.

ivzez

Jistěže ano.
A platí te stejně jako u těch psů (koušou i ti štějakící)…