Avatar uživatele
anonym

Dá se to říct i o lidech, že pes (člověk), který štěká, nekouše?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, gecco před 3170 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Staré lidové rčení, prý mělo sloužit k tomu, aby se děti přestaly bát psů. Myslím si, že někdy pes štěkotem vyjadřuje strach, proto kousne.

Občas to platí u člověka, ale ne vždy.

O člověku, který křičí a nadává, se říká, že štěká jako pes, ale občas kousne. Jde o určitý typ agresivity. Záleží na tom ,zda jde o agresivitu slovní – tedy jen štěkání, nebo fyzickou = kousání.
Ale obojí ubližuje.

Často nejvíce „štěkají“, tedy urážejí či napadají jiné ti jedinci, kteří si hrají na velké šéfy, považují se za „mistry světa“, dokonalé jedince atd. . Chybí jim empatie … . Vznikající zlo plodí další zlo … takže často následuje i fyzická agrese = kousnutí. To se zvyšuje vlivem alkoholu, drog, vede k vandalismu, týrání atd. , .. Vše vypovídá jen a jen o těch lidech, oni si vytvářejí svůj obraz..

„Okolnosti člověka neutvářejí, pouze odhalují, jaký je“ (PhDr. Richard Carlson).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Dost často ano…
Ovšem asi nejčastější případ je – štěká, až se zalyká – a pak uteče…
😉
Osobně mám raději lidi i psy, kteří neštěkají – většina situací nestojí ani ´za psí štěk´ – a v tom zlomku nebezpečných je lepší rovnou kousnout…
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

Ano, dokonce si myslím, že toto přísloví vzniklo právě a hlavně jako metafora lidského chování.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Převážně neplatí. U psa se dá jeho reakci a chování podle mnoha znaků poměrně snadno odhadnout. U člověka to nelze.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Minas

Mně to říkalo pár lidi, kvůli tomu, že mám svoje názory, nikoliv jejich přihlouplé

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
isteron

Pes najprv šteká, potom vrčí , výhražne a potom zakúsne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Jistěže ano.
A platí te stejně jako u těch psů (koušou i ti štějakící)…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek