robosobo

Dá se sehnat DirectX 9.0 na windows 8?

Na stránkách microsoftu je jen pro win 7 a na win 8 mi to vypíše, že to není dostupné pro tento OS. GTA:SA po mně chce DirectX 9.0 a já ho nemám kde sehnat…

Odpovědi
arygnoc

a to nie je na inštalačke? hm, divné.

nikolqa.o:
gúgl je úžasný, ale nie vždy vieryhodný.
inštalácia z neoficiálnych zdrojov veru nie je príliš bezpečná.

anonym

klasický problém příliš nové verze systému a staší hry která nepočítá s tím, že by se mohla spokojit s novější verzi directX. Asi nejspolehlivějším řešením je používat windows 7, které dnes bezproblémově spolupracují s drtivou většinou softwaru a her a nehážou svým uživatelům zbytečně klacky pod nohy.
Doplňuji:
Jiné a samozřejmě mnohem méně spolehlivé řešení je snažit se hledat PATCH přímo od výrobce hry – to může být problém pokud výrobce už například neexistuje nebo se patchováním staré hry jednoduše už nechce zabývat.