Gestas

Dá se s žigulíkem ujet několik set kilometrů po dálnici rychlostí 130 km/h bez nějakého většího fyzického nepohodlí?

Nejlepší odpověď
dubraro

Jistěže dá a v době kdy žigulíky jezdily se tak i běžně dělo. Zejména Lada 1500 bylo docela pohodlné auto.

Další odpovědi
Muffz

Na našich dálnicích zažívám větší fyzické nepohodlí i s Volvem XC90 se vzduchovým podvozkem.

Kryšpín

Komunista by to vydržel až do Moskvy, kapitalista max. 10 km

orwell

dubraro: Ano, ano! Přiznej se, že jsi měl Ladu 1500? Dala i 150 km/h, možná by šla i výš, ale nezkoušel jsem to. Jestli by tak vydržela pelášit několik set km v kuse, to nevím. V zimě topila jako čert, v mrazech by se v ní dalo jet i v trenkách. Na tehdejší dobu výborné auto (v r. 1974 cena něco přes 70 000,–). Taky úžasný rozhled – neclonily opěrky hlavy (žádné nebyly) a široké sloupky s částmi karosérie běžné u dnešních žihadel, které dosti značně omezují výhled. I ta spotřeba ušla. Měla také svoje mouchy (brzdy, koroze karosérie), ale i tak na tehdejší dobu dost dobrý. Nedávno jsem tohle autíčko viděl na parkovišti před obchoďákem v perfektním stavu a rozklepala se mi kolena. Dýchlo na mě mládí 🙂