schranka

Dá se s LemonPay platit v Albertu?

Podle informací, které mám, by mělo. Na kartě mám 500 Kč. Na stránkách LemonPay je napsáno, že se jimi dá platit vlastně všude. U pokladny v Albertu mi bylo řečeno, že berou všechny stravenky. Jenže ono to nejde, platba zamítnuta.
Jediné místo, kde jsem s tím platil a kde to šlo, byla lékárna.
Má s tím někdo zkušenosti nebo máte lepší informace?

Nejlepší odpověď
seraphico

Otázkou spíše je, na co je těch 500 Kč. LemonPay lze používat jako stravenkovou kartu, ale také jako benefitní kartu. Pokud jste v lékárně čerpal z kreditu, který má zůstatek oněch 500 Kč, tak to logicky nebude kredit na stravenky, ale na benefity. Jste si tedy jistý, že těch 500 Kč je na stravenky?

Další odpovědi
Filip84

To máš velice jednoduché.

Všecky tyto karty, a je dokonale nepodstatné, kdo je jejich poskytovatelem (jaká firma), jsou prepaid credit card, které mají nějakým způsobem omezeno to, co za ně můžeš nakupovat. Takže ano, „ [se] tím platit vlastně [téměř] všude“, to ano, ale tím, že to je platební karta, nikoli nějaký šek, no tak to, jestli příslušné zboží půjde zaplatit, je odvislé od spousty proměnných.

Ta karta, sama o sobě, je prepaid credit card, ovšem na ní můžeš mít několik účtu, no a zpravidla máš na ní účty dva: stravenkový a benefitní.

Stravenkovým účtem by mělo jít platit jídlo, ale i základní oblečení, hygienické pomůcky atp. No, v Lidlu mi to cosi nevzalo, nějaký detergent (häuselčistič, houbičky?, něco takového), no a holka říkala, že to tak prostě je, že to dělá. To píšu proto, abys s tím počítal – kalhotku, jako dárek pro mladou, ti to pustí, ale fusekle ne, například.

Benefitním účtem jde – obecně – platit v lékárnách, no a potom třeba v optice, nebo, co já vím, u některého maséra. A, zase, v DrMax mi na benefitní účet jde koupit úplně všecko, ale v DM prakticky nic. Takže se podívej na dveře Albertu, jestli je tam ta Tvoje firma vypsána jak jako stravenková, tak jako benefitní, to je prvá věc, a pak počítej, že na ten benefitní účet Ti půjde koupit, třeba, Savo, nebo gumové rukavice, ale nic moc víc, jako.

Jasně, zní to velmi výhodně, že máš takto jednu kartu a nemusí ti chodit tuna šeků. Taky to, že tou kartou zaplatíš i jeden moučkový cukr za Kč 0.90, což, poněkud, na stravenku nekoupíš, když má hodnotu Kč 90.00, Kč 89.00 ti na ni vrátí tak, možná Viet, ale nikdo jiný. To jistě, ale protože máš desítky tisíc položek, desítky tisíc EANů, tak prostě počítej s tím, že v tom jsou chyby. Řešit to by byly syzyfowe prace.

Filip84

Když dojdeš do krámu, řekněme jako známý a budeš chtít flašku lahve na klasickou stravenku (šek), řekněme, za Kč 120.00, tak dáš stravenku za Kč 90.00 a dáš mi Kč 30.00 v hotovosti, no a já to zadám do kasy, žes to platil celé v hotovosti, žádný problém. A jak přijde první důchodce, protože důchodci platí z 98% v hotovosti, bude kupovat olej, sádlo, máslo, kuru a rohlíky, to máš, řekněme, dneska tak zhruba za Kč 200.00, tak důchodce mi dá dvě stovky v hotovosti, a já do systému zadám, že platil Kč 90.00 stravenkou, a v hotovosti Kč 110.00. Žádný problém v tom není: Tys dostal na stravenku flašku lahve a jsi spokojený, důchodce dostal za hotovost žrádlo a není spokojený (protože oni jsou nespokojení takto, jako, z principu), a to, že ouředně platil Kč 90.00 stravenkou, on ani neví, a na jeho spokojenosti, či nespokojenosti, to nic nezmění.

Když bys to chtěl platit tou stravenkovou kartou, tak to prostě není možné není jak to udělat, jednoduché.