bowery

Dá se rozšířit internetový signal z jednoho na dva notebooky a co to asi stojí?Internet mám od UPC.

Nejlepší odpověď
anonym

Jakým způsobem připojuješ ten „jeden“ notes? – kabel, wifi…
Pokud wifi (tedy máš vlastní wifi síť), můžeš připojit další počítač bez problému a zdarma.
Pokud jej připojuješ kabelem, musíš si dokoupit další ´krabičku´ – buďto samotný switch (pro připojení více kabelů) a nebo – lépe – wifi router, který jednak obsahuje switch a jednak umožňuje vytvoření wifi sítě pro bezdrátové připojení počítačů…

Další odpovědi
Dochy

Ještě si zkontroluj jaký modem od nich máš. Koukám, že nyní už nabízí WIFI modem se 4 ethernet porty (takže s routrem) a pokud ho máš, nebo nějaký podobný, máš vyřešeno, stačí natáhnout kabel PC-modem, nebo se připojit přes WIFI.

kablik

já tomu přiliš nerozumím, ale mělo by to být asi bez připojování přes kabel, tahat kabel do kuchyně nebo do vedlejšího pokoje je dost nepraktické…

anonym

Na druhou stranu – spousta ´obydlí´ už má vyřešenou kabeláž, tedy stačí připojit switch a máš propojeny všechny zabudované zásuvky. A kabel je kabel (ohledně bezpečnosti i rychlosti), domácí wifi je vhodnější jen tehdy, když:

  1. kabeláž nemáš
  2. počítač nemá ´pevné´ pracovní místo