Avatar uživatele
Bronzový

Dá se reálně určit spotřeba elektriky?

mám na mysli cosi-dejme tomu, že by to byla krabička s displayem, kterou napojím do roztrojky, do které mám zapojené PC, monitor a hi-fi.
"krabička" mi ukáže, že za poslední 2 hodiny provozu jí prošlo např. 5 KWhodin či čeho(omluvte mě, moc nerozumím spotřebě))) a já si ve smlouvě s ČEZ a podobnými najdu, kolik mě taková jednotka stojí a podle toho si jednoduše spočítám co kolik "žere"?
Existuje to, či se to dá lehce vyrobit??

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Vepište odpověď...http://www.heureka.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Ideální je tohle: http://www.alza.cz/…
Ano, je třeba vědět cena za jednu kWh.
Doplňuji:
oprava - cenu za jednu kWh


Avatar uživatele
Registrovaný

Spotřeba skoro reálná za celou domácnost v určitém období se spočítá odpočtem spotřeby registrované v zájmovém časovém období (hod.,den,týden...) Vašim elektroměrem vynásobenou průměrnou cenou za kWh nebo MWh z vyúčtování za minulé období. Tuto cenu si můžete povýšit o procenta zvýšení ceny, která je signalizována pronásledující období.
Co se týče "krabiček" měří většinou přesně spotřebu jen žárovek, el. troub, TV apod. Tam, kde s Vám ve spotřebiči něco točí (motorek), tak už to krabička neměří přesně.
Takže lepší je to bytovým elektroměrem. Máte-li zájem o měrení jednotlivých spotřebičů, musíte opět použít elektroměr, který je vyřazený ČEZem a uzpůsobit pro toto měření (zapojení svěřte odborníkovi).
Já na RD si dal práci a počítal dle zprůměrované ceny a vycházelo mi to plus mínus 1.000.-Kč za rok. A mámVT a NT.


Avatar uživatele
Bronzový

Lehce lze vyrobit vše, ale musím tomu rozumět a pak je to otázka přesnosti měření..

Tím pádem rukodělnou práci zavrhuji a spolehnu se na profi přístroje. Zde uváděné odkazy na alzu jsou zavádějící. I samotný měřící přístroj má svojí spotřebu a ta uváděna není. Tudíž patří do kategorie orientačních měření.

Odkaz Mosoje a vyjádření Jarvy je už přesnější. U profi přístrojů je udávaná i vlastní spotřeba a proto musím pro podružná měření vybrat ten s nejmenší spotřebou a teď musíš u jednotlivých větví určit předběžnou spotřebu, protože přesnost je dána i rozsahem elektroměrů, kdy na začátku rozsahu je značně velká nepřesnost. Proto se dříve Křižíci nedávali s velkým rozsahem, protože je žárovka neroztočila. Pak si vem třídu přesnosti vsrupního elektroměru. Sečti si tolerance jednotlivých větví a stanov celkovou třídu přesnosti a máš výsledek jaký budeš mít rozdíl s oficiálním měřením a nezapomeň připočítat spotřebu elektroměrů. Takže nic složitého.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 922
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 476
Zlatý Hlada 417
Zlatý www 412
Zlatý ge0rge 302
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý led 277
Zlatý Lamalam 261

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.