taborsky ruda

Dá se provozovat jedna datová schránka na více počítačích ?

Máme dva účetní. Jednoho na provoz, druhého na mzdy. Každý má svůj PC. Nikde nemohu najít zda oba dva budou moci požívat tutéž datovou schránku. Prosím setkal se někdo s podobnou záležitostí ?

Odpovědi
anonym

Jistěže ano.
Princip je podobný, jako u mailu – taky můžeš do mailboxu umístěném na netu přistupovat z mnoha počítačů…

Hamon

Jestli přistupujete do datové zchránky přes webové rozhraníJeště bych si ověřil, jak funguje, pak ano. Z datové schránky nelze mazat zprávy, takže oba mohou přistupovat do jedné a té samé. Jen je třeba zajistit, že si zprávy budou předávat – přístupem do datové schránky se zprávy označí za doručené, tak aby nedošlo k nechtěnému zmeškání lhůty.
Jestli používáte nějakou aplikaci, potom je třeba ověřit, jak funguje (aby např. jednomu neoznámila, že nejsou žádné nové zprávy jen proto, že si je stáhl ten druhý).
Doplňuji:
první věta měla znít „Jestli přistupujete do datové zchránky přes webové rozhraní, pak ano.“