martin14

Dá se programovat v poznámkovém bloku a jak?

Nejlepší odpověď
chudst

No.. programovat se da.. budete psat zdrojovy kod. Pokud delate HTML stranky, tak pak koncovku budete muset prepsat z .txt na .htm (apod).

Pokud delate program, tak se bojim, ze potrebujete nejaky kompilator, ktery vam to dostane do programu.

Obecne poznamkovy blok nedoporucuji, radeji PSPad ( http://www.sta­huj.centrum.cz/vy­vojove_nastro­je/www-tvorba/ostatni_e­ditory/pspad/ )

Další odpovědi
SeptikB

Ano dá. Kód v jakémkoliv programovacím jazyce je totiž vždy jen text, a ten lze do poznámkového bloku napsat. Pokud bys chtěl, aby se to umělo i spustit nebo kontrolovat chyby, budeš si muset pořídit externí testovací program. Vše záleží na programovacím jazyce.

Vojtěch

A proč zrovna v poznámkovém bloku? Existuje množství skvělých vývojových prostředí (IDE) zdarma. Například:

Eclipse – bezplatné IDE pro vývoj aplikací v jazyce Java. Je k němu množství doplňků, takže se v něm dá programovat také například v C++ či PHP.

NetBeans – podobně jako Eclipse

Lazarus – bezplatná alternativa k Delphi

A mnoho dalších. Mrkni na odkaz.

Zdroj: http://desizntech­.info/2010/04/10-free-and-useful-ide-for-programmers-and-developers-2/