Marta077

Dá se prodat podnikatelsky nápad?

Mam napad na podnikani, co by se mohlo chytnout. Da se to prodat?

Hufnágl: Napady mam, ale nerozumim podnikani a danim apd.

Nejlepší odpověď
Zvidatel

Nápad ti většinou nikdo nekoupí ani neukrade. Pokud to není něco vyloženě novodobého a průkopnického, co udělá revoluci ve světě, tak to nikdo nemusí chtít. Problém s podnikatelskými nápady je v tom, že je jich všude dost a takoví ti, co dostali „geniální“ nápad se hned bojí, že když o něm někomu poví, tak mu to někdo ukradne… to se nikdy nestane.
Nápady jsou všude a jsou dobré, ten problém je že se lidem do ničeho nechce. Od nápadu k realizaci je daleká a složitá cesta, do které se zpravidla nikdo nepustí. A ti, kteří se odhodlali, pracují na svém vlastním nápadě.
Stává se spíš, že nějaký zaměstnanec odejde z firmy a odnese s sebou jejich receptury, výrobní procesy, software a založí si vlastní firmu. To je sviňárna, ale taky to nesouvisí s nápadem.

Prodat můžeš všechno, ale to už je na tvých prodejních schopnostech. Jestli si třeba myslíš, že někde jen tak vystavíš nabídku na prodej podnikatelskeho nápadu a reakce na sebe nenechají dlouho čekat, tak to se nejspíš nestane.

Další odpovědi
Edison

Dá. Každá blbina má někde na světě svýho kupce.

Drap

Jistě že dá a pokud je dobrý tak i za velký peníz. Musíš splnit jen jednu podmínku. Najít někoho kdo to bude ochoten koupit.

Hufnágl

Proč prodat? To nemůžeš nápad zrealizovat?

Zvidatel

Marta077: Pak je jen třeba se to doučit. Jestli Vás odrazuje jen strach z toho, že to neumíte, tak to překonejte, něco si u tom zjistěte a pusťte se do toho. A myslím, že snad každý, kdo začal podnikat nevěděl ze začátku, co má dělat, samotná teorie nepostačí a ponikání je neprobádané území pro všechny, kteří s tím nikdy neměli zkušnosti. Každý nějak někde začínal.
Účetnictví se dá celkem brzy naučit, jsou na to i celkem jednoduché programy a až se Vám bude dařit můžete si už najmout svou vlastní účetní, nebo využívat služby některé účetní firmy.