Kotr

Dá se prodat nápad? Kde?

Resim byznys, jak vydelat penize. Pokad ma clovek napad, da se nekde prodat? Zadny nemam, jen se ptam.

Nejlepší odpověď
Kepler

Jen nápad se prodat nedá. Toho je schopný každý ignorant. Pokud se jedná o funkční technické řešení (jiné se nepřijímá), můžeš si ho patentovat a nemálo zaplatit za to patentování. Prachy můžeš dostat jedině po zakoupení licence, pokud někdo bude mít zájem. Kdybych za každý nápad měl dostat zaplaceno, Trump by vypadal vedle mně jako trapný nuzák 🙂

Další odpovědi
Mp2

Hodně záleží, jak dobrý nápad máš . ale musíš brát v úvahu, že ty máš nápad, který lze realizovat s penězi, které ty nemáš..

Mně při škole nebraly brigády za pár korun.. Chtěl jsem víc.. Bavila mě technologie ve strojírenství.
Ve firmach jsem třeba 500/h školíl zaměstnance na cnc strojích. Na černo… no..
Koukal jsem, co by šli zlepšit a zrychlit..
Když firma jela seriovou výrobu, bylo potřeba ji zrychlit..
K tomu bylo potřeba třeba za 80 000 koupit nove nástroje..

A výroba se zrychlila tak, že zaměstnanci mohli mít volne víkendy kolikrát nemusely jet 3 smény, ale jen 2…
Dostal jsem jednorázově 40 000… Ve třeťáku na střední…
počítal jsem, kolik jsem mu ušetřil peněz..
Měsíčně jen na hrubych hodinových platech ušetřil 307 849korun..
Některé lidi propustil,.. No spíš vyštípal..
Bylo mi po tom docela blbě a neměl jsem ani chuť ty peníze utratit, když jsem viděl ty véci kolem..
Skoro rok jsem na ně nesáhl..

Na jednu stranu to byla dobrá věc pro zaměstnavatele, ale dost se to dotklo lidi, kteří u něho pracuji.