Kalim_YT

Dá se při rekonstrukci kuchyně žít měsíc jenom s rychlovarnou konvicí?

Budeme dělat novou kuchyň, a nevím jestli se dá žít jenom s konvicí, mikrovlnku kupovat nechci, ničí vitamíny… koukal jsem na youtube jak tam cápek v konvici vařil párky, rýži a vejice. Co by jste mi doporučili ještě koupit (krom mikrovlnné trouby)?

Nejlepší odpověď
led

Okrem vašeho výberu sú ešte aj iné možnosti, pokiaľ ide len o 1 mesiac:
1 – Návšteva stravovacích podnikov
2 – návrat do čias predhistorických s použitím skutočného ohňa na ohnisku

Další odpovědi
marci1

Ani jsem netušila, že existuje tak designový vařič, s rychle rozpálenými plotýnkami, za slušnou cenu: https://varice­.heureka.cz/vi­gan-skv2b/recenze/#sec­tion
🙂

elkon

Elektrický vařič.

Edison

Každé vaření ničí vitamíny. Takže zahoď i rychlovarku!!

Kepler

Jednoplotýnkový elektrický vařič se dá pořídit už za 200 Kč. V konvici a MW troubě se moc dobře vařit nedá. Mimochodem ke zničení některých vitamínů dochází při jakémkoliv ohřevu bez ohledu na zdroj, nejen v MW.

Drap

Elektrický, nebo plynový vařič

anonym

Když se budete živit studenejma párkama a kupovanou sekanou, přežijete i bez konvice.

Mc Merkurion

… jestliže nechceš mikrovlnku zkzevá to ničení vitamínů, a chceš vše dělat v konvici, tak to víš vo vaření a vitamínech houby >>> v konvici párek neuvaříš, bo ti praskne, rejži neuvaříš,bo se dřív vypne nebo spálí konev, a vitamíny nudou v háji hned, o manipulaci raděj nemluvim … slyšel jsi někdy o dvouloláku nebo jednoplotýnlový vařiči ???

da ny

Nevím, jak se chcete stravovat (restaurace, jídelna). Zda jsou v domácnosti
jen dospělí nebo i děti.
Já bych si pořídila el. vařič (1 – 2 plotýnkový). Pak je možné něco ohřát,
připravit na pánvi. Uvařit přílohu, polévku apod. Tělo nutně teplou stravu nepotřebuje.
Měsíc by dospělák mohl zvládnout s konvicí (čaj, káva).

K MW:
je sice pravda, že i varem se část vitamínů zničí (C vždy). Mikrovlnná trouba neničí
jen ty vitamíny, změní se biologicky hodnota celého pokrmu. Znehodnotí se i minerály.
Mně jídlo ohřáté v MW nikdy nechutnalo. Nenechte se ovlivnit „posměváčky“
Držte se svého názoru, ať si každý „vaří“, jak uzná za vhodné A baští třeba
„mrtvou“ stravu. Jeho věc, jeho zdraví.
MW nepoužívám asi 15 let. Ohřívám/vařím jinak. Nic v MW nepřipravuji.

Edison

Marci, existeje i sklokeramika, i indukce…