david22

Dá se při jízdě na kole zhubnout (a také posílit) břicho ?

Doplňuji:
www: Ptám se proto, poněvadž mi přijde, že se břišní svaly vůbec nezapojují. Břicho je prohnuté.

Nejlepší odpověď
www

Ano. Každý pohyb je zdraví prospěšný, jízda na kole je doporučována také z tebou uváděných důvodů.
Net
Doplňuji:
Břišní svaly se nezapojují jen zdánlivě.
Aby mohly účinně pracovat svaly na dolních končetinách, musí být i svaly břišní napnuty. Sedni si na židli a zatlač nohou do podlahy. Uvidíš, že se břicho napne 😉.

Další odpovědi
anonym

Jako blázen do MTB ti můžu říct, že posílíš akorát nohy, malinko i ruce, ale nic víc. Na břicho si budeš muset dělat sedy lehy.

david22

nojo, jeden tvrdí něco, druhý přesně opak, potom je těžký se v tom vyznat :(