Miroslavst

Dá se přežít uštknutí jedovatým hadem?

Když vás uštkne jedovatý had, dá se to přežít?

http://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-novinky-domaci/149740/us­tknuti-mamby-prezil-diky-fyzicce-a-lekarum.html

Nejlepší odpověď
Terryle

Evidentně dá, ale chlápek měl sakra kliku. Jak je to vlastně se skladováním a hlavně trvanlivostí protijedu? Pač já, chovat takový potvory, bych si asi nějakej pro jistotu pořídila – pokud to teda jde.

Jinak když tě hrejzne „naše“ zmije, tak to zdravej a nealergickej dospělej většinou bez problémů přežije… nebezpečný to bývá u dětí, starejch lidí, alergiků a nemocnejch. Víc lidí prý umře na následky alergie po včelím bodnutí, než kvůli zmiji…

Další odpovědi
quentos

dá, největší kliku na to maj ožralové, ti jsou dostatečně „impregnovaní“ alkoholem ;{)>

Tátův bejvalej kolega, vochlasta jaxviňa, hady choval. Když ho tuhle jeden z nich kousnul, měl v tu ránu ruku jak bačkoru, a když s tím přišel k doktoroj, bylo mu řečeno, že nejbližší protijed je ve Francii. To už je přes deset let a furt žije ;{)>

SajmonModer

Dá, ale musí se jet ihned za doktorem , který ti píchne protijed!

FOG

No jo protijed. To jsem se ptal meho skoro svagra-doktora prir.ved,nez mel odjizdet do Afriky na vyzkumy,co bude delat,kdyby ho ustknul nejaky jed. had?
Samozrejme serum,ale tady je ten hacek.Musite vedet ,co je to za hada,ponevadz pokud si pichnete jine serum,proti jinemu druhu hadu a jedu,muzete si vice ublizit,zvysit hladinu otravy.