Avatar uživatele
bolak

Dá se poznat z čárovýho kódu, za jak dlouho výrobku vyprší doba spotřeby?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3725 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dnb

Mám takový pocit, že čárový kód zobrazuje pouze číslo výrobku, z něhož se odvíjí cena. Čísla jsou pod čárovým kódem napsány i klasickými znaky, pro případ že čtečka nereaguje – musí být čísla opsány ručně.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

myslím, že ne. Čárový kód podle mě slouží pouze k identifikaci daného výrobku

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C4%8C%C3­%A1rov%C3%BD_k%C3%B3d#Z­.C3.A1kladn.C3­.AD_prvky_.C4­.8D.C3.A1rov.C3­.A9ho_k.C3.B3du

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cochee

To tam není. Čárový kód, známý jako EAN-13, podle nového IAN nebo GTIN, obsahuje prefix – většinou zemi původu dodavatele (nikoli výrobce!), číslo výrobce a pořadové číslo produktu. Prefix uděluje mezinárodní agentura, číslo výrobce národní agentura a pořadové číslo si daný výrobce stanovuje sám podle interní databáze. Podrobnější údaje, tedy nějakou šarži výrobku či datum spotřeby, IAN neobsahuje.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/E­AN

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Tato inforamce tam není, řada výrobků ani nemá stanovenou dobu minimální spotřeby.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Novotttnajan

Jak fungují čtečky nebo respektive, jak mám vybrat dobrou čtečku čárového kódu?

Avatar uživatele
Dvorka88

Já jsem chtěl hlavně čtečku, která bude rychlá a bezdrátová. Podařilo se mi ji koupit pod dva tisíce a úplně bez problému se mi s ní pracuje. Takže není potřeba nutně kupovat čtečku za desetitisíce.

Avatar uživatele
Novotttnajan

To bych také chtěla, něco rychlého co nás nebude zdržovat od práce. Kde jste ji sehnal pod dva tisíce?

Avatar uživatele
Dvorka88

Pokud ji tedy chcete pořídit za dobrou cenu, tak doporučuji se podívat na stránky internetového obchodu nc .cz , kde je prodávají. Najdete tam levně kvalitní čtečky čárového i QR kódů s velkou pamětí kódů.

Avatar uživatele
bolak

Je tam tahle informace nějak zabudovaná?

před 3725 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

nie

před 3725 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

ok :) to by mě teda zajímalo, jak to obchody dělaj… no však já se na to určitě ještě někdy zeptám ;)

před 3724 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek