Lukas27

Dá se pomoci černé díry cestovat v čase?

Nejlepší odpověď
anonym

Je to jen teorie pro nehmotný bod, navíc je velmi nepravděpodobné, že by člověk takovou cestu dokázal přežít, rozplynul by se na ty nejmenší částečky hluboko pod úrovní běžné hmoty (spíše jen v energii prostoru) a sotva by se v takovém stavu dokázal nějak sebrat do půvovní podoby viz https://epochal­nisvet.cz/jak-by-se-umiralo-v-cerne-dire/ 🙂

Praktické cestování do minulosti si ale můžete snadno vyzkoušet, je to jednoduché, stačí se podívat na noční oblohu 🙂 obraz hvězd a galaxií který na ní vidíte je i miliardy let starý, dávná minulost, je to dáno omezenou rychlostí světla, velmi dlouho trvá než se z místa činu dostane až do vašeho oka. Ovlivnit minulost už ale takto nelze, jen ji sledovat.

Další odpovědi
anonym

Teoreticky dá, ale jen dopředu.

V podstatě jde o to, že při větší gravitaci čas plyne pomaleji. To platí rovněž pro rychlost – čím rychleji se budete pohybovat, tím pomaleji bude čas plynout – samozřejmě to srovnávám s časem na Zemi.

led

Tajomstvo cestovania v čase do minulosti, nech ostane naďalej tajomstvom, aby nikto cez minulosť nemenil súčasnosť.

Zatiaľ to robia, len skresľovaním pohľadu na minulosť, falšovaním skutočností, ale keby naozaj menili minulosť, čo by bolo dnes, okrem pomenovania „prítomnosť“?