Gus_Fring

Dá se pohanková kaše ke snídani udělat tak, že ji pouze zaliji horkou vodou?

Na balíčku pohanky o tom nic není a na internetu je tolik druhů přípravy, že se v tom nevyznám. Chci ji pouze ke snídani.

Nejlepší odpověď
annas

  1. Pokud myslíte instantní pohankovou kaši, stačí zalít horkou vodou.
  2. Kaše ze syrové pohanky

Pohanku, rychleji připravená je lámaná, propláchnete, zalijete vodou/mlékem (nepoužívám),. za ob časného míchání ji rozvaříte do měkka. Můžete ji vařit s rozinkami.

Když ji připravuji k obědu jako přílohu, tak pohanku nechám přejít varem a uložím do peřin. Dojde sama.

Další odpovědi
Kepler

Ano, ale musí být označená jako INSTANTNÍ. Zalije se určitým množstvím vody a nechá se 5 minut odstát. Je jich více druhů a příchutí.

marci1

Doporučuji tento recept (bez vaření). 🙂
Pohanku vysypeme do osoleného vroucího mléka nebo mléka s vodou, dobře zamícháme, odstavíme z ohně a necháme dojít pod peřinou. Vařením se totiž množství nejcennějších látek (rutinu a vitamínů) snižuje. Kaši posypeme skořicí, naservírujeme a vedle ní na druhou půlku talíře dáme 2 lžíce jakékoliv marmelády nebo džemu. Vše lehce pocukrujeme, na kaši dáme pár lístků máty na ozdobení.
https://www.ces­katelevize.cz/po­rady/106148054­33-herbar/7081-recepty/2215-pohankova-kase/

EKSOT123

Nevím přesně, co znamená slovo instantní. Jakými procedurami taková pohanka už prošla.
Na celá zrna je to nedostatečné. Když jsem neměl čas se tomu věnovat, tak jsem celou pohanku, nebo rýži zahřál k varu, a plotýnku vypnul, nebo i odstavil na tepelně nevodivé prkénko apod. Hrnec s pokličkou jsem přikryl ještě hadrem a vždycky to už došlo. Ale pouhé zalití pohanky ve studeném hrnci nic neřeší.

Kepler

Instantní znamená rychlorozpustný, připravený k okamžitému požívání, předvařený, práškový. Proč v hrnci? Odsypeš rovnou na talíř a zaliješ vařící vodou. To je celé.