Evasky

Dá se plátek sýru jen tak dát na plech a upéct? Nebo se pod to musí dát papír? A při kolika stupních se sýr peče?

Nejlepší odpověď
hanulka11

dá se obojí, když dáš papír nemusíš pracně mýt plech- pekla bych ho při 180st.

Jen nevím jak ho chceš péct, já sýr smažím v pánvi a nebo zapékám maso či zeleninu se sýrem v zapékací misce.
Doplňuji:
jistěže se mluví o pečícím papíru jakém jiném, když se na něm bude péct

Další odpovědi
Sůwa

Sice jsem to nezkoušela, ale kdyby se plátek sýru položil jen na plech, tak se s ním neoddělitelně spojí, k papíru by se připekl také, ten by musel být mastný. Možná by to zvládl pečicí papír. Teplotu soudím podle toho, že když pokrm ke konci pečení posypu sýrem, je při 180 – 200°C za 10 min. zlatavý.

pokazdejinak

občas si udělám radost :) říkáme tomu rupík – plátky sýra vedle sebe na plech, posypat grilovacím kořením a do rozpálené trouby – cca 200°
dobu ti neřeknu – záleží na tloušťce plátků – když se rozteče, tak ještě chvilku, hotové je to, když tak lehce zezlátne – chce to vychytat :)
dá se to péct normálně na plechu – on je ten sýr dost tučný, takže pokud se nespálí, tak se nepřipeče, ale papír je samozřejmě jistota