dust8

Dá se perfektně nabrousit nůž i samotnou ocílkou bez brousků s keramickým či diamantovým povrchem?

Odpovědi
Emefej

Nedá! Ocílkou se nebrousí, ale pouze obtahuje (srovnává) ostří vytvořené brouskem.

aliendrone

No, pokud je to KEARMICKÝ nůž, tak se s ocílkou NECHYTÁŠ, snad víš proč. ;)

Jinak jak píše Emefej, ocílka NESLOUŽÍ K BROUŠENÍ. Víš jak by ses nadřel, šimrat tu čepel ocílkou, pokud by nůž byl tupý? Tedy ne že by to principiálně vůbec nešlo, všechno jde, když se chce. Stačí dostatek síly, trpělivosti a pár dní času… ;) :D :D

zjentek

Dá. Když nejde nabrousit perfektně, tak není problém v ocílce/brousku, ale je v samotných rukách. Jako když jedeš třeba na prostém kole do 20k korun a nejede a nejede to. Tak problém nebývá v kole, ale bývá v nohách. Nejlépe se člověk naučí, když není na výběr. Sebrat mu všechny brousky a nechat jen ocílku. (;

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.