Drap

Dá se někde zjistit velikost populace medvědů v Chorvatsku?

Popřípadě i rozdělení do regionů?

Nejlepší odpověď
annas

V Chorvatsku jsou medvědi v ohrožení. Je možné si zakoupit povolení k jejich lovu. Loví se mladé kusy.

Existují různé způsoby jejich počítání – z analýzy DNA, ze stolice, podle odhadu počtu stop. Jenže jeden medvěd se pohybuje v oblasti alespoň čtyř až pěti honiteb, tak je docela možná, že myslivecká sdružení počítají stejného medvěda.

Z toho vyplývá, že počet medvědů je pětkrát menší, než se odhadovalo.

Údaj je z r. 2007, kdy bylo provedeno sčítání na základě stop. Počítání se zúčastnili lovci v hojném počtu, s dohledem v národních parcích, vědci z Fakulty veterinárního lékařství atd.

Víte, kolik našli medvědích stop? Pouze šest!

Není se tomu co divit, podle hrůzných obrázklů.

Na veřejnosti se objevují zkreslené informace. I když v Gorski Kotar v relativně velmi malé ploše se medvědi koncentrují a vypadá to, že se populace medvědů zvyšuje. přicházejí totiž do blízkosti domů heldat potravu.

Ale rozhodně to nejsou stovky, ale desítky. V Chorvatsku totiž lovecká sezóna lovu medvědů trvá od 2. března do 30. dubna a od 1. října do 15. prosince

Článek je ze 4. 7. 2017 Jsou v něm i smutné obrázky se zabitými medvědy.

https://www.24sa­ta.hr/news/zau­stavite-ubijanje-medvjedi-u-hrvatskoj-su-pred-istrebljenjem-519350