zjentek

dá se někde volně sehnat bankovkovej papír? :o

vím, co vás napadá, ale nelekejte se, nemám v plánu realizovat projekt, kterej někdo nedotáh třeba tady na fóru:
http://forum.zi­ve.cz/viewtopic­.php?f=920&t=1083025
..prostě bych jen chtěl takovej papír :o

Nejlepší odpověď
Dochy

obávám se, že to bude hlídaný…
Koupit jedině v bankomatu. Ale ten dává jen malé kousky za poměrně vysokou cenu a ještě počmáranej.

Další odpovědi
anonym

Oficiálně – a legálně, nikde…
😉
Ale můžeš experimentovat – tento ´papír´ obsahuje hodně bavlněných vláken.

McArthur

Papír na bankovky se dělá pro konkrétní centrální banky na zakázku, a tak ho volně koupit nelze. Lze si ale zadat zakázku do výroby (prakticky do jakékoliv komerční papírny), kde takový papír vyrobí. Samozřejmě bez některých ochranných prvků užitých na bankovkách (vodotisk, stříbrný proužek). Aby se to ale vyplatilo, doporučuji objednat alespoň kamion.

mosoj

Ve státní tiskárně cenin.
Doplňuji:
Já se vůbec nelekám, zabásnou tebe.

lota

Ne, koupit za ten papír s potiskem lze skoro všechno, ale zrovna tento papír ne.