bolak

Dá se někde nahlásit, pokud obchodní dům neustále označuje zboží v regálech cedulkama za akční cenu…

…a když to donesete k pokladně a namarkujou vám to, tak zjistíte že tam žádná sleva nebyla?

Je mi to trapný je na to stále upozorňovat, takže jsem si říkal že bych je mohl třeba udat.

Odpovědi
marci1

Můžete si stěžovat na České obchodní inspekci.

Zdroj: http://www.co­i.cz/cz/spotre­bitel/podani-stiznosti-podnetu-dotazu/

Drap

Nejlépe na lampárně. Pokud je cena označena jako akční a je u zboží uvedena cena za kterou se prodává, tak neni co udávat ani hlásit.

ponovotny

když je ti to trapný, tak o tom nemluv ;) si představ, že to třeba zjistíš až doma a měl bys kvůli stížnosti najet dalších 50km autem. A udávat si můžeš dle libosti. Většina udání které řeší čoi nebo zemědělská, končí malou do kapsy. Můžeš zkusit dtest, ti se tváří, že jim o něco jde, ale představ si, že když opravdu nebudou markety dělat tuhle akční zlodějnu, tak prostě zdraží ;). Jedinou rozumnou variantou by bylo nekupovat nic tam, kde se mě pokusí okrást, ale kam bys pak chodil nakupovat?

anonym

Je rozdíl mezi akční cenou a slevou v ceně. Ta cena, která je akční je platná jak na regálu, tak i na pokladně.

bolak

ponovotny: tak já to právě neřešim, ale už mě to nebaví, víš co, cejtím se podveden a zneužit ☹ cítím se špinavý :) jen jednou jsem se o tom zmínil..tak ono jde většinou o pětikorunu, tak kdo by se kvůli blbý pětikoruně dohadoval žejo, a navíc když za tebou stojí dalších 10 lidí ve frontě a sou pak ještě na vás nasraný, že zdržuješ… člověk se pak ještě cejtí blbě, že musej vlastně i kvůli němu čekat a kvůli tomu už to ignoruju, ale stejně, když vidíš někde slevu z 26 korun na 12, a víš že to stejně kupuješ každej tejden, tak vezmeš celý balení po 12 kusech a pak vidíš na pokladně že ti to namarkuje za 26 po kuse, tak to prostě normálního člověka naštve, že ho podvedli, a když to těm bábám na kase řekneš, že na cedulce byla jiná cena, tak oni ti vždycky odpověděj, že jo, že to bylo v akci ale že už to neplatí, víš co… a co na to můžeš říct? holý prd..

…a většinou takovýhle věci ani nekontroluješ, dáváš nákup do tašky a nestíháš sledovat na displeji každej načtenej výrbek, jestli ti tam markuje cenu která byla na cedulce… já je prostě chci někam nahlásit, a chci aby zkrachovali!

zas tolik toho snad nechci..

iwrana

Stalo se mi,že pán,co stál přede mnou si stěžoval,že mu pokladní namarkova normální cenu a né tu v akci.Pokladní se mu omluvila a říkala něco jako,že jí tu cenu v akci nenahlásili a že to hned opraví.No druhý den to samé.Myslím,že to dělali naschvál a spoléhali na to,že si toho hodně lidí nevšimne.

ponovotny

ti rozumím ;) říkáš to moc hezky ;) ale kam budem chodit nakupovat až jim to zavřou?