Frofo

Dá se nějakým způsobem zjistit biologický otec dosuď nenarozeného dítěte?

Nejlepší odpověď
iceT

Mohu zjistit otce již v těhotenství – u nenarozeného dítěte ?
Test určení otcovství se provádí vždy na již narozených dětech. Samozřejmě, existuje možnost odebrat plodovou vodu či krev nenarozeného dítěte. Ale z důvodů obtížnosti a rizik při takovém získávání DNA dítěte se tento postup pro paternitní testy nedoporučuje. Odběr lze pak provést pouze odborným lékařem, a to za opatrného propíchnutí placenty s cca 1–2% zvýšením rizika potratu. Proto se tento odběr využívá pouze ve velmi výjimečných případech, zejména z důvodu nebezpečí významných dědičných chorob. Určování otcovství mezi tyto významné důvody zcela jistě nepatří a jelikož lhůta pro namítání otcovství trvá do 6 měsíců věku dítěte, není vhodné jakkoliv riskovat zásahy v průběhu těhotenství. Diagnostická amniocentéza se obvykle provádí mezi 16. a 18. týdnem těhotenství, ale příležitostně již ve 14. týdnu nebo nejpozději ve 20. týdnu. V době, kdy by „teoreticky“ bylo možno určit otcovství, tedy již nelze provést přerušení těhotenství (potrat).

Alternativou je novinka, kdy postačuje (náhrada za vzorek dítěte) odebraná krev matky, ve které se cca 30 hodin po odběru vyskytují rozpadající buňky dítěte. Tato metoda je však „příliš nová“ a doposud nevykazuje dostatečně spolehlivé údaje, tudíž prozatím nelze doporučit!

Zdroj: http://dnates­t.cz/cz/10_cas­to_kladene_do­tazy_o_genetic­kych_testech/cz_faq­.asp#q6

Další odpovědi
Drap

Lze to zjistit bezpečně, zeptat se matky. Ta by to mohla vědět

mosoj

Odpovídám znovu.
Pravdu má iceT. Včera se to řešilo v „Ordinaci“.

Odpověď v této podobě byla smazána. Žádám admina aby odpověď vrátil !!!!

zjentek

proč by ji vracel? Reklama na tv seriál. Neznáš kodex a kdo mi to o něm kázal? Mimochodem, mistře, budeme předávat poznatky z tohoto typu vědeckých programů, jako je ordinace.. ale no ták.. common..
a to jsem si jistý i přes to, že jsem ten seroš v životě neviděl.