Klára K.

Dá se nějak změřit, kde začíná nebe?

Každý se podívá nahoru a prý „to modré je nebe“, ale vždyť to není jenom nějaký strop, to pokračuje dál, třeba pro brouky může být nebe už tam, kde máme kotníky. A přitom nedokážeme říci, že nebe je všude kolem nás. Jde nějak změřit, kde začíná nebe, nebo je to na každém zvlášť?

Nejlepší odpověď
mosoj

Můj bože , kam až jsme to klesli! Asi do pekla.

Další odpovědi
isteron

Atmosféra je vedecky rozdelená na viacero vrstiev, napr exosféra, stratosféra, ionosféra a p. Ale podrobné čísla od povrchu zeme je si potrebné naštudovať, myslím, že geofyzika, alebo meteorológia by sa mala týmto zaoberať.

arygnoc

isteron:
zaoberá sa tým meteorológia.
ohľadne atmosféry viac na
http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=at­mosf%C3%A9ra

marci1

Změřit se to nedá, nebe začíná pro každého někde jinde. Pro mě začíná nebe tam, kde je horizont. Nejkrásnější nebe začíná v horizontu nad mořem. 🙂

honza19hk

když si vezmeš výšku konce atmosféry tak to je jeho konec. Jeho začátek je tam kde ten živočich vyleze ze země resp na hranici povrchu země a vzduchu.