pn65

Dá se nějak zjistit skutečné datum vytvoření starého videa z roku 1900 z yutobe?

Odpovědi
led

Ak nemáme v ruke skutočný materiál tj.filmový celuloid, ale len jeho digitálnu verziu, úplne skutočné dátum nemôžme zistiť, ale približný čas sa dá podľa indícií – v tomto prípade uvedený rok 1900, odev, hodiny, architektúra, krajina, prípadné počasie, nasleduje horúčkovité pátranie v archívoch, čím sa dá zistiť približné určenie miesta a ročného obdobia,
vzájomná poloha svetla a tieňu pomôže určiť denné obdobie…
Ak nejde o hranú scénu, ale o film zo skutočného života v jeho prirodzenom prostredí, aj keď nemáte hmatateľný predmet, ak máte presvedčivé indície, môžte určiť aj skutočný čas deja. Prirodzene, kde nemáte znaky času, priestoru, z neutrálneho prostredia napríklad záber hrajúcich sa psíkov a mačiek na záhrade bez záberu okolia a ľudí, tj indentifikátorov času, nemôžte určiť skutočný čas deja na filme.