Avatar uživatele
Michal Kole

Dá se nějak zjistit kolik stát investoval do mého vzdělání ? (příspěvky na žáka)

Logicky: By měl mě stát umístit do zaměstnání, aby se mu to vrátilo, co do mě investoval.

A z logiky věci plyne, že pokud mě umístí do zaměstnání s vyšším platem tak se bude více strhávat zdravotko, sociálko, bude vyšší daň z příjmu, … takže se mu investice vrátí víc krát, než kdyby mě umístil někam za minimální mzdu 42,10 za hodinu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Syd před 4314 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Neni poviností státu shánět ti zaměstnání. Probuď se, pokud si práci neseženeš sám, tak ti stěží někdo pomůže. Už tady bylo několikrát zmíněno, žeUP nemají v náplni shánět ti zaměstnání ale jen tě evidovat. Pokud toto pochopíš, tak budeš mít možná i k zaměstnání blíž.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Syd

Michale, to nejsou jenom příspěvky na žáka, to máš taky (a hlavně) platy učitelů, lavice, opotřebení školy, jídlo ve školní jídelně, zdravotní pojištění, a potom ty příspěvky. Příspěvky zjistíš na internetu, potom si rozpočítáš celkový platy učitelů (a kuchařek, školníka, uklízeček) a podělíš počtem žáků, musíš přičíst ještě opotřebení vybavení školy na jednoho žáka (pochopitelně zvlášť pro každou školu, kterou jsi navštěvoval), elektrickou energii, vodu na splachování, teplo a nový učebnice na prvním stupni a půjčovaný učebnice na stupni druhým.
No, myslim že až tohle všechno pomocí rozsáhlý statistický studie, kterou si můžeš pěkně zpracovat na počítači, za pár týdnů spočítáš, všichni si rádi přečteme výsledek.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Robert_PM

O to se nestarej, stát (tedy my, daňoví poplatníci) do Tebe, samozřejmě, investoval zbytečně moc. V dohledné době Tě umístí do PL v Dobřanech, kde se samozřejmě minimální mzda (ani žádná jiná), nevyplácí. Takže na Tebe budeme platit, platit a platit, dokud neumřeš…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek