bolak

Dá se nějak využít sopečná energie? A pokud ne, proč do ní alespoň neházíme odpadky?

Nejlepší odpověď
SteimlX

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dalo-by-se-zbavovat-vetsiho-mnozstvi-odpadu-tim-ze-by-se-sypal-do-aktivnich-vulkanu-ci-kalder

Další odpovědi
anonym

Myslíš geotermální energie?
Ta – samozřejmě, využívána je – co myslíš, že dělají tepelná čerpadla?
😉
Využít ale přímo energii výbuchu – minimálně prozatím, dost dobře neumíme (ani neumíme využít např. energii blesků, tajfunů nebo polární záře).
Ale zavážeš sopouchy vulkánů odpadky by byl rozhodně novátorský přístup, jak přírodní prostředí více ´polidštit´…
;-D

mosoj

Kde má ČR aktivní sopku ?

bolak

quentos: mě už napadlo tolik věcí…naštěstí je to všechno volně dohledatelné na odpovědi.cz :P :))

mosoj

Tak ještě nějakou tu sopku pro nás najdi.

SteimlX

hmm nejde o aktivní sopku v čr… ale trak nějak celkově-teda aspoň když jsem se na to ptal já )) jde o tu „nevyčerpatelnost“ a magma pod povrchem nebude ani čmoudit když mu tam člověk nasype nějakej ten např. biologickej odpad ne? ))

quentos

nejsi první, koho to napadlo :{P>