bolak

Dá se nějak neutralizovat kyselina mléčná?

Myslím ve svalech, po námaze?

Nejlepší odpověď
mosoj

Svalové únavě lze předejít tím, že po tréninku, závodě či zápase nezačneme hned odpočívat, ale podpoříme krevní oběh mírným pohybem nebo i masáží, která zlepší prokrvení svalů. Vhodnými pohybovými aktivitami jsou vyklusání či chůze, některé gymnastické cviky nebo rekreační plavání. U pravidelně trénujících sportovců vzniká méně kyseliny mléčné, která se rychle odbourává. Tvorba kyseliny mléčné se dá snížit používáním výživových doplňků jako je kreatin, L-carnitin, či tribulus terrestris. Vzniká v těle z glykogenu ve svalech a vyplavuje se do krve.

Více informací na: http://www.ce­lostnimedicina­.cz/kyselina-mlecna.htm#ix­zz2tzIaW475

Další odpovědi
Drap

Dá, odpočinkem.

bolak

mosoj: to je ono :)