Pájo

Dá se nějak naformátovat pevný disk PC, na kterém je nainstalován operační systém?

Mám v PC jeden pevný disk. Celé PC chci přeinstalovat. Rád bych disk naformátoval. Je na něm ale nainstalován OS, který formátu brání. Poradíte prosím, jak mám postupovat? Budu na to potřebovat ještě jeden HDD s novou instalací OS? Děkuji za rady. P.
Doplňuji:
Instalaní CD samozřejmě mám. Můžete mi tedy poradit, jak to udělat s jeho pomocí?

Nejlepší odpověď
KdoSiOdJinud

Samozřejmě ano, lze naformátovat.

Musí se při startu pc nabootovat cd s live operačním systémem (nebo instalací) a tam disk naformátovat. Nebude třeba další hdd, jen instalační cd :)

Pájo

Díky, už jsem na to přišel.