zdenull

Dá se naučit rychle mluvit? A pokud ano, tak jak?

Nejlepší odpověď
Pájo

Rozumím otázce…
Jednou Alexandr Hemala (televizní a rozhlasový hlasatel, moderátor) předváděl nějaké artikulační cvičení, kterým se rozcvičoval… podobné budou používat i herci a moderátoři. Je tedy třeba vydat se tímto směrem a sehnat si různé jazykolamy a ty trénovat a postupně zrychlovat. Možná by stejně pomohla i nějaká logopedická příručka…

Další odpovědi
anonym

Zatím ses naučila akorát rychle psát a to hned tuplovaně, viz odkaz:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/da-se-naucit-rychle-mluvit-a-pokud-ano-tak-jak

Jose1f

Milá Zdenull, samozřejmě že to jde. Musí se to ale trénovat. Rychle mluvit znamená také rychle myslet a umět si hrát se slovy. Naučit se rychle mluvit, nebo se rychle naučit mluvit? Zavři se do pokoje, nebo jdi do lesa a tam měj proslovy. Zadej si téma, např. blahopřání novomanželům při svatebním přípitku a na toto téma vydrž 3 minuty bez přerušení mluvit. Zadej si další téma na 3 minuty, např. jak naučit slepici, aby nezanášela atd. Pokud bys našla parťáka, který by byl ochotný s tebou tuto hru hrát, mohli byste spolu buď jako někomu něco vysvětlovat (třeba jak se nejkratší cestou dostat z náměstí na hřbitov) a přitom byste si mohli navzájem „jako“ pomáhat, nebo naopak „jako“ jeden druhého opravovat apod. Kdy si vybereš zajímavé téma a povede se ti to, potom s tím možná prorazíš i na schůzce s kamarády, nebo i na nějaké estrádě. Jdi do toho, držím ti pěsti.

pusinka50

Nejasná otázka.
Jestli myslíš mimino, tak na něj mluvit, mluvit a mluvit a pořád v rámci možností mluvit