zjentek

Dá se nakreslit světlo?

Potřeboval bych si na okenní tabuli skla „nakreslit“ světlo, aby si venkovní prostředí myslelo, že tam jsem, když tam nejsem. Dík.

Nejlepší odpověď
Kepler

Tak si okno počmárej luminiscenční barvou. Nebo instaluj nápis: TO CO VIDÍTE NENÍ TMA, TO JEN MÁM TAK ŠPINAVÁ OKNA!

Další odpovědi
independent

Nakresli stín a ten zbytek bude vypadat jako světlo,
nebo nechej rožnutou lampičku u okna.

led

Dajte si na okno priepustnú zrkadlovú fóliu. Pri pohľade zvonku, pri tme za zrkadlom, bude plocha fólie odrážať vonkajšie svetlo (z ulice) a budiť dojem svetla za zrkadlom. Ale pozor! v momente rozsvietenia v miestnosti za zrkadlom okna (hlavne pri vonkajšej tme) sa bude vaše atletické telo rysovať v okne ako rembradtové plátno.

Malá poznámka pre Sherlocka Holmesa a jeho siluetu hráča na husle…
Luminiscenčná farba – vyberajte podľa svojej požiadavky na dĺžku sietenia siluety
fluorescenčná „svieti“ odráža len dopadajúce svetlo.
fosforečná, z návrhu Keplera, akumuluje svetelné vlny a vyžaruje ich istý čas aj po ukončení „zhasnutí“ zdroja prichádzajúce­ho svetla