kapka

Dá se najít v naší /české/ kultuře…

něco, co sice automaticky děláme, protože jsme tak vychovaní a dělá to většina lidí kolem nás, ale lidé z jiné kultury by nad tím jen nevěřícně kroutili hlavou?

Nejlepší odpověď
Drap

Určitě by se několik takových věcí našlo. Třeba používání hlášek a částí textů z filmů se údajně tak často jako u nás nikde jinde nevyskytuje. Sbírání hub, v tak masovém měřítku se houby nikde na světě nesbítrají

Další odpovědi
dudu

Hodně se např. cizinci podivují nad typicky českým specifikem a to je zouvání se při vstupu do bytu, zejména pokud tam ještě pocházíme jen v ponožkách.

dědapetr

Myslím že součástí české kultury je švejkovství,ten smysl pro humor který cizinci nechápou.Prostě si děláme srandu za každých okolností.
Doplňuji:
A největší osobností ČR uděláme Járu Cimrmana.

anonym

Pochopitelně, je toho fůra. Od relativně nejbližšího rozdílu v kývání hlavou u nás a na Balkáně, přes polévku na konci menu v Číně, říhání jako projev uznání kuchaři v Asii, atd., atp.
V podstatě v každé kultuře lze nalézt řadu diferencí od té naší, malé uzavřené, izolované, ale v našich očích, té „správné“.

venkovan

Ano. My knedlíky krájíme, američani přikusují jako koláč než je to češi a slováci s němci naučí správně jíst.

arygnoc

smrkání do textilního kapesníku.

Je to úžasný pohled, když chlapík rozbalí kus hadry, hledá „čisté“ místo, vysmrká se a pak si prohlíží produkt své činnosti.

Na blití.